PK Zmaj državni prvak BiH

Tehnički organizator je bio Plivački Klub „Bosna“-Sarajevo i Plivački Savez BiH. Plivalo se u 25 metarskom bazenu, sa 8 staza i elektronskim mjerenjem. Nastupilo je 195 takmičara iz 24 BiH plivačka kluba.

PK „Zmaj–ALPAMM“ je ponovo apsolutni državni prvak Bosne i Hercegovine uz ukupno osvojenu 51 medalju (30 zlatnih, 16, srebrnih i 5 bronzanih), te 4 oborena državna rekorda (2 u pojedinačnoj i 2 u ekipnoj konkurenciji). Na takmičenju je nastupilo 14 plivača (9 plivačica i 8 plivača) iz našeg kluba i to: Bajrić Alma, Šurić Sandra, Teparić Diana, Rahmanović Belma, Imamović Melika, Hajder Ensar, Hodžić Damir, Simić Andrej, Ibrahimović Denis, Imamović Ahmed, Đapo Eldin, Simić Vladimir, Novak Boris i Žabić Mirza. O takmičarskoj širini kluba, pored nastupa standardnih prvotimaca, govori i nastup i državnih prvaka u kadetskoj konkurenciji i mladih nada našeg kluba Imamović Melike i Simić Vladimira, te veterana i također državnih prvaka i trenera našeg kluba Novak Borisa i Žabić Mirze.

Simić Andrej (94) je šestostruki državni prvak u kategoriji mlađih juniora sa osvojenih 6 zlatnih medalja i seniorski državni prvak sa 1 zlatnom medaljom i 3 srebrne medalje u istoj konkurenciji, a oborio je 2 državna rekorda u kategoriji mlađih juniora na utrci 200 metara leđno sa vremenom 2:15;23 i u disciplini 1500 metara slobodno koji sada iznosi 17:36;36

Hajder Ensar (91) je šestostruki seniorski državni prvak sa 6 zlatnih medalja, Hodžić Damir (93) je petostruki državni prvak u juniorima sa 5 zlatnih, 4 srebrne i 2 bronzane, Ibrahimović Denis (95) je petostruki državni prvak u mlađim juniorima sa 5 zlatnih, 2 srebrne i 1 bronzana, Imamović Ahmed (95) je trostruki državni prvak u mlađim juniorima sa 3 zlatne i 2 srebrne, Đapo Eldin (95) je osvojio 2 srebrne u mlađim juniorima, Imamović Melika (98) sa 1 srebrnom u seniorkama, Teparić Diana (97) sa 1 srebrnom u mlađim juniorkama i Šurić Sandra (93) sa 1 bronzanom medaljom u juniorkama.

Takođe je osvojene i 7 medalja u štafetnim utrkama. Muška štafeta u sastavu Simić Andrej, Imamović Ahmed, Ibrahimović Denis, Đapo Eldin je u disciplini 4 x 100 slobodno osvojila 1. mjesto i oborila državni rekord u kategoriji mlađih juniora koji sada iznosi 3:57;95, dok je seniorska muška štafeta u sastavu Simić Andrej, Imamović Ahmed, Hodžić Damir, Hajder Ensar u disciplini 4 x 200 slobodno osvojila 1. mjesto i takođe postavila novi držani rekord u kategoriji seniora koji sada iznosi 8:12;72

U ukupnom poretku PK „Zmaj–ALPAMM“ je zauzeo 1. mjesto i tako postao novi stari apsolutni državni prvak Bosne i Hercegovine.

Željezničar pobjedom nad Zrinjskim na korak do finala

Željezničar – Zrinjski
  3 :
(1 :
 1
 1)
 
Stadion Grbavica. Gledatelja: 5.500. Sudac: Tomislav Čuić (Tomislavgrad).
Strijelci: 1:0 (15.) Bućan, 1:1 (31.) Kordić, 2:1 (60.) Mešanović, 3:1 (68.) Bućan.
ŽELJEZNIČAR: Šehić, Radovanović, Bajić, Kerla, Mešić, Ćulum, Svraka, Bekrić, Mirsad Bešlija (od 79. Šimić), Mešanović (od 65. Popović), Bučan (od 83. Rovčanin).
Trener: Amar Osim.
ZRINJSKI: Hadžić, Šunjić, Afedzie, Selimović, Žuržinov, Ivanković, Marković, Stojanović (od 38. Bobby, od 67. M. Sušić), Žižović, Zadro, Kordić.
Trener: Dragan Jović.

Igrač utakmice bio je Sead Bućan koji je postigao dva pogodka, osim njega, strijelac za Željezničar bio je i Alen Mešanović dok je za goste bio precizan Krešimir Kordić.

Prvih desetak minuta gledaoci na Grbavici gledali su početno isptivanje snaga i igru koja se odvijala pretežno na sredini terena. Zaprijetio je Željezničar preko Ćuluma u 12. minuti čiji šut glavom odlazi iznad prečke Hadžića.

Samo tri minute kasnije za erupciju oduševljanje na Grbavici najzaslužniji je bio Bućan koji erugolom Željezničar dovodi u vodstvo. Bekrić je izveo korner, lopta se odbila do Bućana koji sa preko 20 metara trese mrežu Zrinjskog.

Veliku priliku da izjednače imali su nogometaši Zrinjskog u 25. minuti kada je Žuržinov prošao po desnoj strani, dobro šutirao ali je u posljednji trenutak reagovao Mešić koji loptu izbija sa same gol crte.

Pritisak Zrinjskog isplatio se u 31. minuti kada Žuržinov izvodi korner a Krešimir Kordić pogađa za izjednačenje.

Početak drugog poluvremena protekao je u inicijativi dmaćeg sastava a u 60. minuti sjajni Alen Mešanović na asistenciju Samira Bekrića glavom pogađa za novo vodstvo Željezničara.

Željezničar se nakon vodstva od 2-1 nije zaustavio, očigledno da je ekipa Amara Osima shvatila da im taj rezultat ne obećava miran revanš u Mostaru pa su i dalje nastavili sa ofanzivom na gol Zrinjskog koja se isplatila u 68. minuti kada Bućan po drugi put večeras trese mrežu Zrinjskog i postavlja konačan rezultat utakmice, Željezničar – Zrinjski 3-1.

Sa ovim rezultatom svakako mogu biti zadovoljniji izabranici Amara Osima koji na revanš susret putuju sa dva gola prednosti.

Međutim ovaj rezultat nije nedostižan, pogotovo za ekipu kao što je Zrinjski i vjerujemo da nas očekuje uistinu zanimljiv uzvratni susret a ko će proći u finale kupa BiH ostaje da vidimo za 14 dana kada će ove momčadi snage ponovo odmjeriti na stadionu pod Bijelim Brijegom.

Hoće li ovog vikenda Frank Mir i treći put postati UFC prvak?

Frank Mir (Foto:
UFC)

U teškoj nas kategoriji pak očekuje vatromet. U odsutnosti prvaka Brocka Lesnara za naslov se bore dvojica najjačih nakon njega – Frank Mir i Shane Carwin. U slučaju da Mir pobijedi postao bi tek drugi borac u UFC-u s tri naslov prvaka. Naime, Mir je dva puta bio prvak, dok mu Lesnar nije oduzeo pojas.

Trenutni prvak Lesnar svoj je naslov trebao braniti u studenom prošle godine baš protiv Carwina, koji je u svom zadnjem nastupu u prvoj rundi nokautirao Gabriela Gonzagu. No, Lesnar se razbolio i morao odgoditi meč. Mislilo se čak da će prvak odustati od karijere, ali je početkom godine najavio svoj povratak u drugoj polovici 2010

‘Mamić bi na ružan način htio napraviti atmosferu’

Svaguša, Šurjak i Kalinić (Foto: Pixsell)

Na Poljudu su ipak skupili redove nakon jučerašnjeg medijskog napada Zdravka Mamića na splitski klub. Dinamov šef je poručio Splićanima ‘jadna vam majka u srijedu’. Odgovorio je njegov kolega na drugoj strani.

 

Više ne možemo trpjeti takvo šerifovanje, polazeći od toga tko će igrati za reprezentaciju, do toga tko će suditi…

 

>>

‘Od Zdravka Mamića uvijek ista priča. Slušamo to već godinama, jedno govori a drugo radi’, rekao je jutros predsjednik Bijelih Joško Svaguša.

‘Nismo željeli reagirati na njegove istupe, ali s obzirom da klub tradicije kao što je Hajduk ne zaslužuje takve napade, morali smo odgovoriti. Prvenstveno tražimo greške u sebi, ali više ne možemo trpjeti takvo šerifovanje, polazeći od toga tko će igrati za reprezentaciju, do toga tko će suditi. Ja osobno nemam svoje igrače, moj interes je cijeli Hajduk i napravit ću sve da ga zaštitim. A neka Mamić šerifuje u svojem klubu, dosta je više takvog ponašanja’, uzvratio je Svaguša.

‘Ovakva igra Mamića više nema uporišta, a mi ćemo joj se oduprijeti dobrom igrom i poštenjem. Uz dodatak kako nećemo dopuštati nikakvo blaćenje našeg kluba!

Kako to već ide, na Poljudu su novinarima predstavljene greške sudaca na štetu Splićana. Rat sa sudačkim greškama se dakle nastavlja…

‘Očito je da Mamić radi pritisak, ne znamo čime izazvan, da bi prema Hajduku na ružan način napravio atmosferu koja nikome ne treba. Dinamo ne igra uvjerljivo, pa se očito želi napraviti takva atmosfera koja nikome nije potrebna’, rekao je Ivica Šurjak, član uprave zadužen za struku.

ATP

Ljubičić srušio i Roddicka

Ljubičić je u finalu pobijedio Amerikanca Andyja Roddicka 7-6(3), 7-6(5) nakon dva sata i sedam minuta igre, te upisao četvrtu pobjedu u 11. dvoboju protiv bivšeg prvog, a trenutno osmog tenisača svijeta. Očito je da Ljubičiću odgovara igrati protiv Roddicka u Kaliforniji, budući da ga je pobijedio i u Carsonu, u predgrađu Los Angelesa, u Davis Cup dvoboju 2005. godine. Doduše, Roddick ga je svladao na ovom turniru u Indian Wellsu, u četvrtfinalu 2007. godine, ali ovo je, naravno, bio puno važniji dvoboj.

Nakon pobjeda protiv Novaka Đokovića i Rafaela Nadala, Ljubičić je i u finalu prezentirao još jednu vrhunsku predstavu, te skinuo i treći Top 10 skalp na ovome turniru.

Meč su odlučivale nijanse, a gledatelji na središnjem stadionu u Indian Wellsu, drugom najvećem na svijetu (16.000 gledatelja), mogli uživati u vrlo kvalitetnom i dramatičnom dvoboju u kojem se nije dogodio niti jedan break. Roddick je igrao odlično, a Ljubičić još bolje! Kao i protiv Nadala, Ljubičić je najbolju, zapravo, briljantnu igru ostavio za tie-break, odnosno dva tie-breaka.

Ljubičić je otvorio meč, s 0-40, tri vezane break-lopte već u prvom gemu. No, Roddick se izvukao, kao što se u istoj situaciji izvukao i Ivan tri gema kasnije. U 10. gemu je Roddick stigao do set lopte, koju je još ovoga tjedna 26. tenisač svijeta izvukao s izravnim poenom iz servisa.

U drugom setu je Roddick jedini imao break šanse, dvije break lopte, u devetom gemu. Obje je Ljubičić spasio sa servis-winnerima, i obje je servirao u Amerikančev forhend.

Tie-breakovi su ponudili vrhunac drame i vrhunac Ljubičićeve kvalitetne igre. U prvom je slavio sa 7-3, uz dva mini-breaka i držanje svog servisa tijekom cijelog gema. Posebno je važno napomenuti da je zadnja tri poena na svom servisu osvojio nakon drugog servisa.

Gotovo ista priča ponovila se i u drugom tie-breaku. Ljubičić je uz dva mini-breaka stigao do 6-2, četiri vezane meč-lopte. Promašio je prvi servis, a onda je opalio i drugi punom snagom i napravio dvostruku pogrešku. U sljedećm poenu je zaustavio igru nakon Roddickovog drugog servisa i zatražio provjeru lopte tehnologijom oka sokolova. No, Roddickova lopta držala je crtu, pa je Amerikanac smanjio na 6-4, a uskoro i na 6-5.

Ljubičić je imao snage za još jedan izravni poen iz servisa, realizirao je četvrtu meč loptu i ostvario najveću pobjedu u karijeri!

Ljubičić je meč okončao sa 21 asom (13 u prvom setu) i 43 izravna poena, Roddick ih je imao 28. Hrvatski tenisač napravio je 13 neforsiranih pogrešaka više, ali je, baš kao i protiv Đokovića i Nadala, najbolje servirao kada je bilo najvažnije. Definitivno je odigrao najbolji tenis u karijeri na ovom turniru u Indian Wellsu, bolji i nego u razdoblju kada je bio treći tenisač svijeta.

Roddicku je ovo bio 47. finale karijere. Ostao je na 28 osvojenih naslova, od kojih četiri na Masters 1000 turnirima. Sva četiri osvojio je na sjevernoameričkom kontinentu, dva puta u Cincinnatiju, te po jednom u Miamiju i Montrealu. Propustio je priliku postati tek četvrti tenisač u povijesti koji je osvojio sva četiri ATP Masters 1000 turnira na sjevernoameričkom kontinentu. To su učinili Amerikanci Andre Agassi i Michael Chang, te dva puta Švicarac Roger Federer.

ATP Indian Wells, finale:
Ljubičić (20) – Roddick (7) 7-6(3), 7-6(5)

Komentariši