Fantastična pobjeda Atletica

Nogometaši Atletica nadoknadili su 3-0 poraz iz prvog sraza osmine finala Kupa kralja kod drugoligaša Recreativa iz Huelve. Na Vicente Calderonu slavili su 5-1…

Zaostatak iz prvog dvoboja Madriđani su anulirali već u 39. minuti pogotkom češkog stopera Tomaša Ujfalušija za 3-0. Nadmašili su ga u 62. minuti autogolom gostujućeg stopera Troesta. Gosti su ipak nadomak uspjeha stigli smanjivši na 4-1 u 71. minuti preko Carmone. Da su zadržali taj rezultat, oni bi bili četvrtfinalisti.

Išlo im je naruku čak i isključenje domaćeg igrača Assuncaoa dvije minute potom nakon drugoga žutog kartona. Ipak, portugalski je reprezentativac Simao Sabrosa u 83. minuti zabio za konačnih 5-1 i veliko slavlje Madriđana. Sabrosi je to bio drugi pogodak na utakmici.

U ranijem je terminu prvoligaš Mallorca izborio plasman u četvrtfinale domaćom pobjedom (3-1) nad dugoligašem Rayom Vallecanom, koji je u prvom srazu slavio 2-1 pobjedu. Gol odluke u 90. je minuti zabio Suarez.

Kup kralja, osmina finala, uzvrati:

Mallorca – Rayo Vallecano 3-1 (Victor 50, 60, Suarez 90+1 / Piti 45), prva utakmica 1-2

Atletico – Recreativo 5-1 (Simao 22, 83, Agüero 24, Ujfaluši 39, Troest 62-ag / Carmona 71)